Muja: Biden do te jete fitues i gares presidenciale ne SHBA

Biden do te jete fitues i gares presidenciale ne SHBA ne zgjedhjet qe mbahen pas dy jave (3 nentor). Ai pritet te fitoj bindshem me se paku 334 vota te Kolegjit Elektoral, nga minimum 270 sa jane te nevojshme. Fitorja e Biden eshte jetike per te rikthyer SHBA si lider te botes se lire dhe forcimin e aleances trans-atlantike. Trump nuk kane bere asgje per Kosoven. Deri sa erdhi nje njohje-ne-pritje nga Izraeli, 15 vende kane c’njohur Kosoven gjate kohes se tij. Kosova leviz nga ceshtje e hapur ne ceshtje e mbyllur. Natyrisht, kjo nenkupton edhe fund per hohstaplerin Grenell dhe miqt e tij ne Evrope dhe Ballkan.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

31 thoughts on “Muja: Biden do te jete fitues i gares presidenciale ne SHBA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *