18 fëmijë dhe 55 të punësuar nëpër çerdhe pozitivë me Covid-19

Që nga hapja e çerdheve 18 fëmijë dhe 55 të punësuar kanë rezultuar pozitivë me Covid-19. Këtë e bëri të ditur Ministria e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska. Ajo tha se si rezultat i rasteve pozitive nëpër çerdhe për momentin 309 fëmijë janë në izolim, përcjell TV21.

Numri i rasteve pozitive dy javët e fundit është rritur tha Shahpaska, me çka nga data 9 deri më datën 16, janë infektuar 6 fëmijë dhe 21 të punësuar në kopshte.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *