749 sanksione për mos mbajtjen e maskës mbrojtëse

Gjatë 24 orëve të kaluara (18 / 19.10.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, lidhur me masën për mbajtjen e mbrojtjes personale të një personi, janë regjistruar 749 kundërvajtje. Ministria e Brendshme u bën apel qytetarëve që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria për t’u marrë me Covid-19.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *