Defekti që shkaktoi ndërprerje të furnizimit me ujë në pjesën më të madhe të qytetit të Shkupit u rregullua

PE Ujësjellës Kanalizime – Shkup informon publikun se defekti në Blvd. Kocho Racin, përballë pishinës Olimpike, për heqjen e së cilës u rregullua një tub prej f1400 mm dhe qytetarët do të marrin një furnizim të normalizuar me ujë deri në mesnatë.

Gjegjësisht, ekipet e PE Ujësjellës Kanalizime – Shkup, kanë punuar vazhdimisht për të eleminuar këtë defekt dhe e kanë hequr atë në kohë rekord. “Defekte të tilla janë vërtet shumë të rralla, dhe kur ato ndodhin, është e pashmangshme që një pjesë e madhe e qytetarëve të kenë ndërprerje të furnizimit me ujë. Në këtë rast, për të eleminuar defektin, ishte e nevojshme të mbyllej një tub me një diametër prej 1414 mm, dhe kështu disa vendbanime mbetën pa ujë. Ekipet punuan vazhdimisht me kapacitet të plotë dhe të gjitha burimet e disponueshme dhe në një periudhë shumë të shkurtër kohe hoqën defektin. Duke pasur parasysh faktin se ky është një tub i madh që është nën presion të fortë, uji do të lëshohet gradualisht dhe deri në mesnatë pritet që furnizimi me ujë të normalizohet në të gjitha pjesët dhe të gjithë përdoruesit. Dëshiroj të shpreh mirënjohjen time për ekipin e PE Ujësjellës Kanalizime dhe për të gjithë qytetarët që kishin durim dhe mirëkuptim për këtë situatë “- tha Dusko Veskovski, Drejtor i Përgjithshëm i PE Ujësjellës Kanalizime – Shkup.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

4 thoughts on “Defekti që shkaktoi ndërprerje të furnizimit me ujë në pjesën më të madhe të qytetit të Shkupit u rregullua

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *