Facebook ndalon reklamat kundër vaksinave

Rrjeti social Facebook paralajmëroi se do të vendos ndalesë të reklamave kundër vaksinimit.

Në njoftimin që e bëri Facebook theksohet se reklamimet që tregojnë vaksinat si të pasigurta ose të padobishme më nuk do të lejohen.

Kang Shing Cin, menaxher i Facebook-ut për nismat shëndetësore, theksoi se në këtë mënyrë dëshiron të ndihmojë që njoftimet për mbrojtjen dhe efektivitetin e vaksinës të arrijnë një audiencë të gjerë.

Duke theksuar se ndalesa e reklamave që përmbajnë të dhëna të rreme që mund të dëmtojnë përpjekjet në shëndetësi, Cin tha: “Nuk dëshirojmë shpallje të tilla në platformën tonë”. Tch/ 

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Facebook ndalon reklamat kundër vaksinave

  • 08/02/2021 at 16:01
    Permalink

    I’m curious to find out what blog system you are utilizing? I’m having some small security problems with my latest website and I’d like to find something more secure. Do you have any solutions?

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *