Mali i Zi, vendi i parë në Europë për nga numri i infektimeve për 100 mijë banorë, ku renditet Maqedonia e Veriut

Mali i Zi renditet i pari në Evropë për nga numri i rasteve që nga fillimi i pandemisë, në 100 mijë banorë. Ky shtet ka një normë prej 2,385 rastesh të regjistruara me koronavirus për 100,000 banorë, ndërsa ndiqet nga Armenia dhe Spanja.

Ndërkohë, në vendin e 11 renditet Maqedonia e Veriut, ndërsa Bosnja dhe Hercegovina në vendin e 14. Në bazë të të njëjtave kritere, Shqipëria renditet në vendin e 27-të, ndërsa Kosova është atë të 17-in.

Ndërkohë që Kroacia në vendin e 28-të, ndërsa Serbia në vendin e 30-të me 509.12 të infektuar për 100,000 banorë. Bweb/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Mali i Zi, vendi i parë në Europë për nga numri i infektimeve për 100 mijë banorë, ku renditet Maqedonia e Veriut

  • 11/21/2021 at 00:52
    Permalink

    213568 450094brilliantly insightful post. If only it was as straightforward to implement some with the solutions as it was to read and nod my head at each of your points 270025

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *