Një nga masat: Rekomandohet administrata shtetërore, komunat dhe gjykatat të punojnë online nga shtëpia

Në seancën e nesërme të qeverisë, ne do të propozojmë një paketë tjetër masash që mund të zvogëlojnë numrin e të sapo infektuarve me covid-19 njofton ministri i shëndetësisë. Sipas masave të parapara prashihet që:

Të gjithë operatorët ekonomikë të punojnë deri në orën 23:00;

Kufizimi i kapacitetit në transportin publik deri në 50 përqind;
Rekomandim për të gjithë administratën shtetërore dhe publike, rekomandim për komunat dhe gjykatat, sipas mekanizmit të punës, procesi i punës që do të zhvillohet në ndërrime ose në internet nga shtëpia, ose zvogëluar me një sistem rotacioni dhe secili prej institucioneve në përputhje me karakteristikat e procesit të punës.

E gjithë kjo me paketën e masave që do të diskutohet nesër në Parlament. Ligji për Mbrojtjen e Popullsisë nga Sëmundjet Infektive tashmë është dhënë nën një procedurë të shkurtuar. Ai tashmë përfshin propozime për mbajtjen e detyrueshme të maskave jashtë, kufizimin e grupimit pas orës 22 dhe kufizimin e mbledhjeve familjare njofton ministri Filipçe

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Një nga masat: Rekomandohet administrata shtetërore, komunat dhe gjykatat të punojnë online nga shtëpia

  • 03/20/2021 at 20:58
    Permalink

    I would like to thnkx for the efforts you have put in writing this blog. I am hoping the same high-grade blog post from you in the upcoming as well. In fact your creative writing abilities has inspired me to get my own blog now. Really the blogging is spreading its wings quickly. Your write up is a good example of it.

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *