Respektoni protokollet, në të kundërtën orë policore thotë i pari i shëndetësisë Filipçe

Ministri i shëndetësisë Venko Filipçe sot njoftoi masat të cilat nesër me procedurë të shkurtër do të dërgohen në kuvend për miratim. Filipçe me këtë rast apeloi deri tek qytetarët që të respektojnë masat, në të kundërtën sipas tij nuk përjashtohet mundësia që si hap i ardhshëm të jetë edhe ora policore.

“Nesër do të propozojmë edhe një masë, operatorët ekonomik të punojnë deri në ora 23:00, kufizim i kapaciteteve të transportit publik deri në 50 për qind, rekomandim deri tek gjykatat dhe komunat, procesi i punës të jetë me ndërrime apo edhe onlain, varësisht nga procesi i punës. Nesër në procedurë të shkurtër para deputetëve do jenë propozim ndryshimet e ligjit për mbrojtjen e popullatës nga sëmundjet infektive. Kufizimi i tubimeve familjare, është një pako që mund të ndikoj në uljen e numrit të të infektuarve. Më lejoni të drejtoj një apel tek qytetarët, situata është serioze, hapi i ardhshëm do të ishte kufizim i plotë i lëvizjes, gjegjësisht orë policore”, deklaroi Venko Filipçe, ministër i shëndetësisë. Alsat/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Respektoni protokollet, në të kundërtën orë policore thotë i pari i shëndetësisë Filipçe

 • 10/03/2021 at 17:25
  Permalink

  900719 607957I undoubtedly didnt understand that. Learnt some thing new nowadays! Thanks for that. 673469

  Reply
 • 09/03/2021 at 07:41
  Permalink

  Fantastic goods from you, man. I have understand your stuff previous to and you’re just extremely
  wonderful. I actually like what you have
  acquired here, certainly like what you’re stating and the way in which you say it.
  You make it entertaining and you still take care of to keep it wise.

  I can not wait to read far more from you. This is really a terrific web site.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *