Sot 12 persona kanë humbur jetën nga Covid19 informon MSH

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 771 teste, dhe 161 raste të reja të kovid-19 janë regjistruar në: Shkup-90, Kumanovë-11, Shtip-2, Prilep-6, Tetovë-5, Veles-4, Kavadarci-2, Gostivar-15, Strumica-8, Kriva Palanka-1, Radovish-1, Kocani-3, Probistip-2, Berovo-6, Valandovo-1, Delçevo-2, Kërçovë-2.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 154 pacientë të shëruar nga: Shkupi-62, Kumanova-6, Stip-4, Prilep-6, Tetova-7, Struga-4, Veles-3, Manastiri-2, Ohri-3, Kavadarci-5 , Gostivar-5, Gjevgjeli-2, Strumica-10, Radovish-4, Kocani-12, Probistip-6, Pehçevo-2, Berovo-3, Valandovo-4, Sveti Nikole-2, Kërçovë-2.
Kanë vdekur 12 persona

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *