5G lancohet në Gjermani. Transmetimi i të dhënave shumë më i shpejt se me 4G

Operatorët e telefonis celulare në Gjermani veçse kan filluar përgatitjet e fundit për lëshimin e rrjetit 5G për konsumatorët e tyre.

Ata njoftojnë se fillimisht rrjeti 5G do të fillon së funksionuari në qytetet më të mëdha edhe atë në Berlin, Hamburg, Minhen, Kolonjë dhe Frankfurt.

Lëshimi i rrjetit 5G në pjesën tjetër të Gjermanisë njoftohet të zhvillohet në mënyrë graduale.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

243 thoughts on “5G lancohet në Gjermani. Transmetimi i të dhënave shumë më i shpejt se me 4G

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *