Ndërmarrja më e madhe e Kinës për vaksinat COVID-19 sheh progres të shpejtë në provën klinike të fazës III

China National Biotech Group (#CNBG), njësia e vaksinave dhe bioshkencave të #China National Farmaceutike Group (Sinopharm), është më e madhja e Kinës dhe ndërmarrja e pestë më e madhe njerëzore # vaksina # R&D dhe prodhuese, me një prodhim vjetor prej mbi 700 milion vaksina doza.

Sinopharm CNBG është i pari në botë që zhvillon një vaksinë të inaktivuar COVID-19, si dhe i pari që fillon provat klinike ndërkombëtare të fazës III për vaksinat e inaktivuara # COVID19. Deri më sot, dy vaksina të paaktivizuara COVID-19 të zhvilluara dhe prodhuara nga Sinopharm janë duke kaluar nëpër prova klinike të fazës III në shumë vende, përfshirë Emiratet e Bashkuara Arabe, Bahrein dhe Peru.

Kompania ka ndërtuar pajisje në shkallë të gjerë për vaksinat e inaktivuara COVID-19 në Pekin dhe Wuhan, me një kapacitet të kombinuar prej 300 milion doza vaksinash në vit.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *