Covid19: 641 të infektuar dhe 12 humbje në vend

Në 24 orët e fundit janë kryer 2688 teste, dhe 641 raste të reja të kovid-19 janë regjistruar në:

-Shkup 325
-Kumanovo 26
-Deber 1
-Stip 25
-Prilep 38
-Tetovo 25
-Struga 5
-Veles 10
-Bitola 14
-Oridi 10
-Kavadarci 25
-Gostivar 11
-Gevgelija 20
-Strumica 24
-Kriva Palanka 9
-Radovish 5
-Krushevo 1
-Kochani 10
-Probishtip 3
-Demir Hisar 2
-Pehçevë 2
-Berovo 3
-Valandovo 3
-Vinica 3
-Delçevo 2
-Kratovo 3
-Sveti Nikole 3
-Kërçovë 18
-Rishërimi 8
-Negotino 7

12 persona vdiqën, tre pacientë nga Shkupi (52, 73 dhe 85), një nga Kumanova (59), dy pacientë nga Prilep (78 dhe 75), dy nga Velesi (61 dhe 62), dy pacientë nga Gostivari (43 dhe 76g), një nga Strumica (66g) dhe një pacient nga Sveti Nikole (69g).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 233 pacientë të kuruar nga:

-Shkup 89
-Kumanovo 6
-Dear 2
-Stip 11
-Prilep 13
-Tetovo 15
-Struga 3
-Veles 3
-Bitola 14
-Kavadarci 4
-Gostivar 1
-Gevgelija 2
-Strumica 18
-Kriva Palanka 4
-Radovish 8
-Kochani 25
-Probishtip 3
-Berovo 2
-Valandovo 2
-Vinica 2
-Delçevo 1
-Sveti Nikole 2
-Kërçovë 2
-Negotino 1

Deri më tani, një total prej 226,612 teste të Covid-19 janë kryer në vend.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 24836, numri i pacientëve të rikuperuar është 17905, numri i vdekjeve është 862, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 6069.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

70 thoughts on “Covid19: 641 të infektuar dhe 12 humbje në vend

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *