Mbështetja për ekonominë nga paketa e katërt do të arrijë me kohë njofton Bekteshi, pritet baza ligjore

Masat nga grupi i katërt i qeverisë tashmë janë duke u zbatuar, dhe për një pjesë pritet që buxheti shtesë të miratohet dhe thirrjet publike për zbatimin e masave do të zbatohen. Zgjidhja ligjore tashmë është e gatshme, konsultimet përfundojnë me palët e interesit dhe do të dërgohen në Parlament jo më vonë se të nesërmen, dhe rregulloret për zbatimin e masave përmes Ministrisë së Ekonomisë janë gati dhe presin të publikohen sa më shpejt që të krijohen kushtet ligjore, dmth sa më shpejt që të kalojë rishikimi i buxhetit. në Kuvend.

Kjo u deklarua nga Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi sot në një konferencë për shtyp, duke pritur miratimin në kohë të buxhetit suplementar dhe zbatimin e masave, duke u kërkuar partive politike që të mos bëjnë politikë ditore për këtë dhe të kontribuojnë në mbështetjen e bërë nga grupi i katërt i masave ekonomike për të arrijnë te qytetarët, biznesin, ruajtjen e vendeve të punës. libertasmk/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *