Ministri gjerman i Shëndetësisë pozitiv me COVID-19, ministria: Ka simptoma të ngjashme me ftohjen

Ministri gjerman i Shëndetësisë Jens Spahn ka dalë pozitiv për koronavirusin dhe ka “simptoma të ngjashme me të ftohtin”, tha ministria e tij. Ai ka shkuar në izolim të menjëhershëm, megjithëse anëtarët e tjerë të kabinetit nuk do të karantinohen.

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi se të gjithë ata që ishin në kontakt me Spahn ishin informuar, megjithëse asnjë anëtar i kabinetit të kancelares Angela Merkel nuk do të izolohet – pavarësisht se ishin takuar me ministrin e shëndetësisë gjatë një takimi më herët të mërkurën.

Kabineti Federal i zhvillon takimet në përputhje me rregullat e higjienës dhe distancës, të cilat synojnë të sigurojnë që edhe nëse një person i cili më vonë do të marrë rezultate pozitive do ishte i pranishëm, karantinimi i të tjerëve apo edhe i të gjithë pjesëmarrësve nuk do të ishte i nevojshëm”, tha një zëdhënës i qeverisë.

Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas i uroi kolegut të tij shërim të shpejtë. Ai shkroi në Twitter: “Ne kryqëzojmë gishtat për ju.”

Në të vërtetë, Gjermania po përballet me një valë tjetër, duke regjistruar një numër rekord të rasteve gjatë javës së fundit ndërsa implementoi masa më të ashpra në jetën publike. Balkanweb/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

6 thoughts on “Ministri gjerman i Shëndetësisë pozitiv me COVID-19, ministria: Ka simptoma të ngjashme me ftohjen

 • 10/19/2021 at 05:51
  Permalink

  I think this is one of the most important information for me.
  And i’mglad reading your article. But want to remark on few general things,
  The site style is ideal, thee articles is really excellent : D.
  Good job, cheers

  Reply
 • 10/16/2021 at 03:15
  Permalink

  458225 175370Hi, if you want to get higher rankings, you need to take a look at the plugin I left in my link, it will assist. 925605

  Reply
 • 09/12/2021 at 11:40
  Permalink

  [url=http://sildenafilcitratetab.com/]best sildenafil pills[/url]

  Reply
 • 08/17/2021 at 03:29
  Permalink

  Thank you for any other informative site. Where else may I am getting that type of info written in such an ideal means?
  I’ve a venture that I am simply now running on, and I’ve been at
  the look out for such information.

  Here is my web site :: http://www.hotelforrest.ru

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *