Sulmet ndaj policëve nuk ndalen/Persona nga Kondova kanë rrahur policë

Edhe një sulm të ri ndaj oficerëve të policisë në kryeqytet.

Një persona nga Kondova goditi një polic me një makinë dhe iku, dhe oficerët e policisë që e gjetën atë gjithashtu u sulmuan.

Në rrugën Gjorce Petrov në Shkup, mbrëmë një veturë “Audi”, e drejtuar nga A. А. (26) nga fshati Kondovo, nuk u ndal në një shenjë të caktuar dhe goditi një polic.

Pas masave të marra nga policia, A. А. eshte gjetur.

Disa njerëz më pas sulmuan fizikisht oficerët e policisë.

Ministria e Brendshme po merr masa për zbardhjen e ngjarjes.

Në muajt e fundit, ka pasur disa sulme ndaj oficerëve të policisë, në Shkup, por edhe në Manastir, Makedonski Brod dhe vende të tjera.
Gjatë një prej sulmeve në Shkup, disa djem filmuan oficerë policie. faktormk/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *