Katër persona të ndaluar, u gjet drogë në Gjevgjeli

Zyrtarët e policisë nga Departamenti i Policisë Kriminale – Sektori për Tregtim të Paligjshëm të Drogave, Armëve dhe Substancave të Rrezikshme dhe OV Gjevgjeli dje (21.10) ndaluan katër persona dhe gjetën rreth katër kilogram marijuanë, 20 kërcell kanabisi, metamfetaminë, laborator për prodhimin e vajit të kanabisit. .. Rreth orës 4 pasdite, marihuana u gjet në një vend të quajtur urë hekurudhore pranë M.L. (41) dhe E.P. (32), të cilët ishin në një automjet Peugeot. Personat u ndaluan, dhe më pas u bë një kontroll i pronës në periferi të Gjevgjelisë, në ES. (44) dhe G.P. (46), nga të cilat M.L. dhe E. P. bleu marijuanë. Gjatë kontrollit u gjetën 20 kërcell kanabis, një numër i madh mbaresa lule marijuane, mbetje të kërcellit kanabis … U gjetën rreth katër kilogramë marijuanë, metamfetaminë, si dhe vaj kanabisi, si dhe një laborator për prodhimin e vajit të kanabisit. Personat janë ndaluar dhe kundër tyre do të ngrihen akuza të përshtatshme.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Katër persona të ndaluar, u gjet drogë në Gjevgjeli

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *