Kryetari i Kumanovës, Maksim Dimitrievski kërkon mbështetje edhe për një mandat të dytë

Kryetari i Komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski, kërkoi mbështetje nga qytetarët dhe partia kryesore LSDM për të kandiduar për një mandat të dytë në zgjedhjet lokale, të cilat do të mbahen vitin e ardhshëm.

Duke shpjeguar situatën dhe borxhet në ndërmarrjet publike, Dimitrievski tha në raportin e sotëm publik për punën e bërë vitin e kaluar se nuk mund të përfundojë për tre vjet dhe ai është i gatshëm t’i zgjidhë gjërat nëse merr një mandat tjetër.

“Nëse marr mbështetje për një mandat të dytë, unë them publikisht se do të kandidoj dhe garoj. Unë do të kërkoj mbështetje nga partia ime politike dhe të gjithë bashkëqytetarët e mi. “Unë do të vazhdoj të menaxhoj qytetin në këtë mënyrë dhe do t’i vendos ndërmarrjet publike në funksion të plotë, dhe së bashku me ekipin dhe këshilltarët ne do të zvogëlojmë problemet komunale në qytet, të cilat janë dekada dhe madje shekuj të vjetër,” tha Dimitrievski.

Ai theksoi se pas më shumë se 10 vjet, komuna ka një llogari të zhbllokuar dhe 17 milion denarë në dispozicion. Pavarësisht krizës dhe rrjedhjes së fondeve të mëdha për atë qëllim, qeveria lokale vetëm dhe me mbështetjen e shtetit arriti të zbatojë disa projekte infrastrukturore, të tilla si rrethrrotullimet, rrugët, shkollat, parkimet, fushat sportive, salla sportive, asfaltimi dhe ngjeshja e rrugëve ndërtimi i rrjetit të furnizimit me ujë dhe kanalizimeve fekale dhe atmosferike, dhe njoftoi edhe më shumë projekte për periudhën e ardhshme. sdk.mk/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Kryetari i Kumanovës, Maksim Dimitrievski kërkon mbështetje edhe për një mandat të dytë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *