Kumanovë/Numri i pacientëve me Covid-19 rritet, dje janë regjistruar 26 raste

Në 24 orët e fundit, janë kryer 2688 teste dhe janë regjistruar 641 raste të reja të covid-19.

Sipas qyteteve në: Shkup 325, Prilep 38, Kumanovë 26, Shtip, Kavadar dhe Tetovë 25, Strumicë 24, Gjevgjeli 20, Kriva Pallanka 9, Sveti Nikole 3 dhe të tjerë.

12 persona vdiqën, tre pacientë nga Shkupi (52, 73 dhe 85), një nga Kumanova (59), dy pacientë nga Prilep (78 dhe 75), dy nga Velesi (61 dhe 62), dy pacientë nga Gostivari (43 dhe 76), një nga Strumica (66) dhe një pacient nga Sveti Nikole (69).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 233 pacientë të shëruar nga: Shkupi 89, Kumanova 6 dhe të tjerët.

Deri më tani, një total prej 226,612 teste të Covid-19 janë kryer në vend.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 24836, numri i pacientëve të rikuperuar është 17905, numri i vdekjeve është 862, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 6069. kumanovonews/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Kumanovë/Numri i pacientëve me Covid-19 rritet, dje janë regjistruar 26 raste

  • 09/18/2021 at 09:49
    Permalink

    Good post. I certainly love this website. Keep writing!

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *