Nuk ka rritje të rasteve, përsëri 12 të vdekur dhe 640 të infektuar në vend nga Covid-19, Aerodromi, Kumanova, Tetova më shumë raste

Ka aq shumë raste aktive në Aerodrom sa në Tetovë dhe Kumanovë së bashku – përsëri 12 të vdekur dhe 640 të infektuar me korona

Nuk ka rritje, nëse mund të thuash lajmin e mirë, por numrat e këqij mbeten në gazetën e sotme. 640 janë infektuar rishtazi dhe 12 persona e humbën betejën me Covid 19 në një shtrat spitali në qendrat Covid në të gjithë vendin.

Të vdekurit janë të moshës 63 deri 89 vjeç, dhe shtatë viktima janë nga Shkupi. Më të infektuarit rishtas janë përsëri në Shkup, por pas dhjetë ditësh përqindja është më pak se gjysma e rasteve të regjistruara rishtas. 272 janë nga Shkupi, dhe një numër i madh janë regjistruar në Kumanovë ku ka 43 pacientë të rinj dhe në Kavadarci, Prilep dhe Tetovë ku ka 41 raste të reja.

Janë 3174 raste aktive në Shkup, dhe shumica e tyre janë në Komunën e Aerodromit, ku për momentin ka 631 të infektuar.

Në Aerodrom janë aktualisht më aktivë sesa në Kumanovë (290) dhe Tetovë (345) së bashku.

Përqindja e njerëzve të infektuar të testuar sot është e lartë. 24.3 përqind janë pozitivë, dmth çdo person i 4-të që u testua (gjithsej 2634 teste) kishte një koronavirus. Rritja regjistrohet si në institucionet shtetërore ashtu edhe në klinikat.

Numri sipas qyteteve të rasteve të reja: Shkup-272, Kumanovë-43, Dibër-5, Shtip-17, Prilep-41, Tetovë-41, Strugë-4, Veles-11, Manastir-10, Ohër-24, Kavadarci-41 , Gostivar-12, Gjevgjeli-11, Strumica-24, Kriva Palanka-2, Radovish-9, Kocani-20, Probistip-3, Berovo-2, Valandovo-3, Vinica-4, Delçevo-3, Sveti Nikole-7 , Kërçovë-17, Resnjë-4, Negotinë-10.

Vdekjet sot: Gjithsej 12. Dy pacientë nga Velesi (79 dhe 89), shtatë pacientë nga Shkupi (63, 78, 70, 73, 70, 71 dhe 64), një pacient nga Prilep (73), një nga Shtipi (72) ) dhe një pacient nga Strumica (85). Të gjithë pacientët në spital.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

9 thoughts on “Nuk ka rritje të rasteve, përsëri 12 të vdekur dhe 640 të infektuar në vend nga Covid-19, Aerodromi, Kumanova, Tetova më shumë raste

 • 10/22/2021 at 02:10
  Permalink

  Good day! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good success. If you know of any please share. Thanks!

  Reply
 • 07/05/2021 at 19:26
  Permalink

  Very quickly this web page will be famous
  amid all blogging people, due to it’s fastidious articles
  or reviews

  Reply
 • 07/04/2021 at 06:34
  Permalink

  Hi i am kavin, its my first occasion to commenting anywhere, when i read this post i thought i could also make comment due to this good
  post.

  Reply
 • 05/27/2021 at 10:08
  Permalink

  I’m amazed, I must say. Rarely do I come across a blog that’s
  both educative and engaging, and without a doubt, you have hit the nail on the head.
  The issue is an issue that not enough folks
  are speaking intelligently about. I’m very happy I found this during my search for something relating to this.

  Reply
 • 05/23/2021 at 10:58
  Permalink

  It¦s actually a nice and helpful piece of information. I¦m glad that you just shared this helpful information with us. Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.

  Reply
 • 05/16/2021 at 13:30
  Permalink

  Hello.This post was really fascinating, particularly since I was investigating for thoughts on this issue last Thursday.

  Reply
 • 04/18/2021 at 08:22
  Permalink

  Hello fantastic blog! Does running a blog similar to this take a massive amount work?
  I have very little expertise in coding however
  I was hoping to start my own blog in the near future.
  Anyway, if you have any recommendations or tips for new blog owners please share.
  I understand this is off topic but I just had to ask.
  Cheers!

  Reply
 • 04/16/2021 at 14:11
  Permalink

  Hello my loved one! I wish to say that this article is awesome, nice written and come with almost all important infos. I’d like to see more posts like this .

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *