VMRO: Çdo ditë pik i ri, numri i djeshëm i 641 pacientëve faj i Komisionit, i cili duhet të zëvendësohet me një Komision të ri Special të Ekspertëve

Qeveria dhe Komisioni për Mbrojtjen nga Sëmundjet Infektive nuk kanë besueshmëri dhe nuk mund të përballen me krizën koronare. Çdo person i katërt i testuar në Maqedoni është i sëmurë me KOVID.

Numri i djeshëm i 641 pacientëve të rinj është provë se asgjë nga qeveria nuk ka bërë asnjë efekt. Çdo ditë është një kulm i ri.
Komisioni për Mbrojtjen nga Sëmundjet Infektive gjithashtu dështoi nga 2,000 pacientët e njoftuar fillimisht për të gjithë pandeminë, tani kemi 2,000 në vetëm një javë.
Qeveria po propozon masa jo thelbësore për të luftuar pandeminë, që nga fillimi në mars, qasja është e gabuar dhe e politizuar.
Komisioni për Mbrojtjen nga Sëmundjet Infektive është fajtori kryesor për numrin e lartë të të infektuarve dhe të vdekurve. Komisioni demonstroi politikë në vend të ekspertizës.
Kjo është arsyeja pse është e nevojshme të themelohet një Komision i Veçantë i cili do të përbëhet nga profesionistë, ekspertë në fushat e tyre të cilët do të vendosin shëndetin dhe interesin e qytetarëve para interesave personale partiake të partisë në pushtet.
LSDM nuk ka kapacitet të jetë në shërbim të qytetarëve dhe kësaj here vendosi të jetë partiake deri në fund.
Nevojitet një qasje sistematike që do të rezultojë në përmirësimin e shëndetit të përgjithshëm dhe një ekonomi të fortë theksojnë nga DPMNE.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “VMRO: Çdo ditë pik i ri, numri i djeshëm i 641 pacientëve faj i Komisionit, i cili duhet të zëvendësohet me një Komision të ri Special të Ekspertëve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *