Covid19/518 të infektuar dhe 9 humbje në vend

Në 24 orët e fundit, u kryen 2367 teste dhe 518 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në:
– Shkup 261
– Kumanovë 13
– Stip 19
– Prilep 21
– Tetovë 30
– Struga 5
– Veles 13
– Manastir 21
– Ohër 15
– Kavadar 11
– Gostivar 10
– Gjevgjeli 11
– Strumica 23
– Kriva Palanka 4
– Radovish 6
– Kochani 11
– Probistip 6
– Berovo 2
– Valandovo 3
– Vinica 2
– Dellçevë 3
– Sveti Nikole 8
– Kërçova 13
– Resnjë 6
– Negotinë 1

9 persona vdiqën, katër pacientë nga Shkupi (36, 60, 65 dhe 53), një pacient nga Shtipi (66), një nga Radovish (72), një nga Strumica (71), një nga Probishtipi (75) dhe një pacient nga Makedonska Kamenica (44).

Sot Instituti i Shëndetit Publik regjistron 200 pacientë të shëruar nga:
– Shkup 112
– Kumanovë 2
– Shtip 7
– Prilep 5
– Tetovë 8
– Struga 1
– Veles 2
– Manastir 9
– Ohri 3
– Gostivar 8
– Gjevgjeli 3
– Strumica 10
– Radovish 5
– Kochani 8
– Berovë 3
– Valandovo 4
– Sveti Nikole 4
– Kërçovë 3
– Resen 3

Deri më tani, gjithsej 231,613 teste të Covid-19 janë kryer në vend.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 25991, numri i pacientëve të kuruar është 18247, numri i vdekjeve është 883, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 6861.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Covid19/518 të infektuar dhe 9 humbje në vend

  • 08/31/2021 at 16:14
    Permalink

    I’m gone to say to my little brother, that he should also
    visit this blog on regular basis to get updated from latest reports.

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *