Dikur ishte deponi e egër, Taravari e shëndrron në park dhe kënd lojrash

Bashkëpunimi i mirë mes pushtetit lokal dhe Bashkësisë Lokale të fshatit 📍Balindoll, bëri që vendi ku dikur ishte deponi e egërr në këtë fshat, sot të shndërrohet në park dhe kënd lojrash. Hapësirën të cilën sot e lëshuam zyrtarisht në përdorim, ka një sipërfaqe rreth 3.000 metra katrorë dhe është investim i përbashkët i Komunës së Gostivarit dhe banorëve të Balindollit. Ky investim ka qenë premtim elektoral në 2017-tën dhe sot bëhet realitet me disa parqe tjera të ndërtuara nëpër fshatrat e Gostivarit.

Në fshatin Balindoll, kemi realizuar edhe disa investime të tjera në të kaluarë, si: stadiumin, rinovimin e shkollës, rregullimin e disa rrugicave dhe instalimin e linjës së ujësjellësit në atë pjesë ku nuk ekzistonte. Aktualisht punohet në ndrimin e gypave të vjetër të të gjithë ujësjellësit të fshatit

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “Dikur ishte deponi e egër, Taravari e shëndrron në park dhe kënd lojrash

 • 05/13/2021 at 18:48
  Permalink

  I have been browsing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article like yours. It’s pretty worth enough for me. In my view, if all site owners and bloggers made good content as you did, the internet will be a lot more useful than ever before.

  Reply
 • 03/20/2021 at 19:22
  Permalink

  It’s actually a great and helpful piece of info. I am glad that you shared this useful information with us. Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *