ASH: Bogdanoviq të japë doreheqje! Kosova e pavarur realitet i pakthyeshëm!

Kryetari i Komunës Qendër Sasha Bogdanoviq, vazhdon me provokimet e tija ndaj një realiteti të pakontestushëm siç është Kosova e Pavarur. Ky sërbofil që sheh endërra me sy hapur, harron se është Kryetar i Komunës Qendër të Shkupit, kryeqytetit të një vendi që ka pranuar dhe ka njohur Republikën e Kosovës si shtet të pavarur dhe Sovran dhe është i obliguar t’i respektojë vendimet e Qeverisë, Kuvendit por edhe Kushtetutën e vendit.

Bogdanoviq është i obliguar ta respektoj Kushtetutën e vendit të tij para se ta flasë për Kushtetutë ne Sërbisë!

E përkujtojmë Bogdanoviqin se edhe me Ligjin e Kushtetutes të cilin e propozoj dhe e inkorporoj ASH në ndryshimet kushtetuese Maqedonia e Veriut edhe zyrtarisht kufizohet me Republikën e Kosovën. Bogdanoviq me dekratën e tij tregon se nuk e respekton Kushtetutën e vendit dhe si i tillë nuk është i denjë për të udhehequr me një Komunë prandaj duhet te jap doreheqje menjeherë.

Bogdanoviq me deklaratën e tij bie ndesh me shumicën absolute të shteteve të BE dhe të SHBA të cilët e njohin Kosovën si shtet të pavarur dhe Sovran.
Ftojmë partinë e tij LSDM të deklarohet se a pajtohet me deklaratat e Bogdanoviqit? Nëqoftëse jo, të njejtit t’i kërkojë të dorëhiqet!

Bogdanoviq kurrë nuk e ka patur përkrahjen e ASH gjatë zgjedhjes së tij per Kryetar të Komunës qendër dhe kurë nuk do ta ketë. Por shtrohet pyetja se si ndihet partneri i tyre i koalicionit BDI që e kanë votuar në zgjedhjet e kaluara komunale?

Para se te japë dorëheqje Bogdanoviq është mirë që ta mësojë gjeografinë dhe ta kuptojë se me kënd kufizohet shteti i tij.

Bogdanoviq tju kërkojë falje shqiptarëve të Kosovës por edhe gjithë shqiptarëve për provokimin e rëndë dhe të pa justifikueshëm!

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

4 thoughts on “ASH: Bogdanoviq të japë doreheqje! Kosova e pavarur realitet i pakthyeshëm!

 • 10/13/2021 at 06:21
  Permalink

  521865 344401Can I just say what a relief to search out somebody who actually is aware of what theyre speaking about on the internet. You undoubtedly know how to deliver a difficulty to light and make it essential. Extra folks require to learn this and perceive this facet with the story. I cant consider youre no much more common because you positively have the gift. 501314

  Reply
 • 06/29/2021 at 22:21
  Permalink

  I am really loving the theme/design of your weblog.
  Do you ever run into any web browser compatibility issues?
  A handful of my blog audience have complained about my site not working correctly in Explorer but looks
  great in Safari. Do you have any tips to help fix this issue?

  Reply
 • 06/03/2021 at 10:01
  Permalink

  I seriously love your site.. Excellent colors & theme.
  Did you make this amazing site yourself? Please reply back as I’m hoping to create my
  very own site and would like to know where you got this from or what the theme is called.
  Kudos!

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *