Kongresi i parë dixhital i LSDM do të mbahet nesër (e Diel) me fillim në 13:00.

Kongresi do të hapet dhe drejtohet nga Presidenti i LSDM-së, Zoran Zaev.

Mediat do të jenë në gjendje të shikojnë drejtpërdrejt pjesën e hapur të Kongresit dhe të shkarkojnë material video me definicion të lartë (HD) nëse kanë nevojë, me përkthim të siguruar në tre gjuhë (maqedonisht, shqip dhe anglisht).

Për transmetim të drejtpërdrejtë të Kongresit të parë dixhital të LSDM dhe shkarkim të materialit video, media do të jetë në gjendje të përdorë lidhjet e mëposhtme:

Në maqedonisht: https://youtu.be/uWgxIHylWy4

Në shqip: https://youtu.be/l2uOnJ6ZZMA

Në anglisht: https://youtu.be/y_C1YB_Bxuk

Lidhjet e drejtpërdrejta do të jenë në dispozicion në faqen zyrtare të LSDM-së (www.sdsm.org.mk)

Për më tepër, pas përfundimit të Kongresit, kryetari i partisë, Zoran Zaev, do të mbajë një konferencë për shtyp ku do të paraqesë vendimet e marra në Kongresin e 25-të të LSDM-së.

Një njoftim tjetër do të pasojë për këtë konferencë shtypi 30 minuta para ngjarjes.

Gazetarët do të jenë në gjendje të ndjekin konferencën për shtyp të Presidentit të LSDM-së Zoran Zaev për aplikimin e zoomit në lidhjen vijuese:

https://zoom.us/j/93750457506?pwd=WEZjT0lMb3FldzFWRzZabGM1bDFMUT09

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *