Mbi 600 raste aktive – Komuna e Aerodromit vatër e të infektuarve me Covid-19. Shpërndarja sipas komunave

Ministria e Shëndetësisë informoi se sot 404 persona të infektuar me koronavirus janë regjistruar në Maqedoni, 182 pacientë u rikuperuan dhe 14 vdiqën.

Sipas informacionit nga Ministria e Shëndetësisë, rastet më aktive janë aktualisht në: Shkup – 3,388 persona, Tetovë – 395 dhe Strumicë – 419 raste aktive.

Komuna e Aerodromit është një mini vatër në kryeqytet, ku numri i rasteve aktive është mbi 600. Ajo pasohet nga Karposh me 522 dhe Centar me 507 raste aktive për momentin.

Tani janë 167 raste aktive në Çair, e cila ishte infektuar më shumë në fillim të pandemisë.

Shpërndarja sipas komunave në Shkup është si më poshtë:

• Karrigia – 167
• Gazi Baba – 420
• Aeroporti – 656
• Karposh – 522
• Qendra – 507
• Kisela Voda – 395
• Gjorçe Petrov – 276
• Butel – 140
• Shuto Orizari – 25
• Studenichani – 7
• Saraj – 21
• Araçinovo – 10
• Ilinden – 61
• Sopishte – 27
• Cucer Sandevo – 14
• Petrovec –20
• Zelenikovo – 8

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

36 thoughts on “Mbi 600 raste aktive – Komuna e Aerodromit vatër e të infektuarve me Covid-19. Shpërndarja sipas komunave

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *