Në orën tre pas mesnate fillon llogaritja dimërore e kohës

Sonte në orën tre pas mesnate fillon llogaritja dimërore e kohës. Akrepat  e orës do të kthehen një orë prapa, gjegjësisht koha në orën tre do të llogaritet  si  ora dy.

Përveç vendit tonë, llogaritjen dimërore të kohës do ta ndërrojnë edhe një pjesë e madhe e kontinentit evropian, përveç Islandës, Rusisë dhe Bjellorusisë.

LLogaritja dimërore e kohës fillon çdo fundjavë të fundit në tetor dhe zgjat deri në fundjavën e fundit në mars të vitit të ardhshëm, kur sërish fillon llogaritja verore e kohës. Tv21/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

16 thoughts on “Në orën tre pas mesnate fillon llogaritja dimërore e kohës

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *