Rekord shifrash në Gjermani, 14.714 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Rekord shifrash të rasteve me COVID-19 në Gjermani. Mësohet se në 24 orët e fundit u regjistruan 14.714 raste të reja.

Po ashtu 49 persona kanë ndërruar jetë, duke e çuar në 10.003 numrin e viktimave. Qeveria gjermane tashmë i ka hequr kontrollet kufitare me shtetet anëtare të Bashkimit Evropian dhe me disa vende të tjera.

Ndonëse është në mesin e shteteve evropiane me numrin më të lartë të personave të infektuar, Gjermania ka regjistruar shumë më pak viktima se Britania e Madhe, Franca, Italia e Spanja. Bweb/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

284 thoughts on “Rekord shifrash në Gjermani, 14.714 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *