Arrestohet një diler nga Kërçova, kapet me 100 gramë kokainë

Si pjesë e aktiviteteve të intensifikuara të Ministrisë së Brendshme për të luftuar trafikimin e paligjshëm të drogës, në koordinim me Departamentin e Policisë Kriminale – Sektori për trafik të paligjshëm të armëve dhe mallrave të rrezikshëm dje në Kërçovë, dhe punojnësit policorë në Kërçovë arrestuan një tregtar dhe u kapën mbi 100 gramë kokainë dhe gjësende të tjera.

Më 24.10.2020 rreth orës 20:20 në Bulevardin “Çlirimi” në Kërçovë, oficerët e policisë ndaluan një automjet Citroen me targa të Tetovës, i drejtuar nga I.B. (38) nga Kërçova. Gjatë kontrollit të IB, ai u përpoq të hidhte një top plastik që përmbante tetë pako kokainë. Tv21/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *