Në pranverë, zgjedhje brendapartiake për një udhëheqje të re në LSDM

Kryetari i LSDM-së dhe Kryeministri i vendit Zoran Zaev në konferencën e sotme për shtyp pas kongresit të 25-të në parti tha se ndryshimet në statutin e LSDM-së hapin mundësinë për herë të parë në historinë e vendit një parti politike do të zgjedhë kryetarin e saj në zgjedhjet e drejtpërdrejta të partisë.

Kryetari i partisë do të zgjedhet drejpërdrejtë, zgjedhje të drejtpërdrejta do të kemi në gjysmën e parë të vitit të ardhshëm, kur përfundon edhe mandati i këtij lidershipi”, deklaroi Zaev. Tv21/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Në pranverë, zgjedhje brendapartiake për një udhëheqje të re në LSDM

 • 10/16/2021 at 14:04
  Permalink

  592836 277261If your real pals know you as your nickname, use that nickname as your initial name online. When you very first friend someone, focus on producing a private comment that weaves connection. 158820

  Reply
 • 09/21/2021 at 23:31
  Permalink

  595643 291826Hey, you used to write amazing, but the last several posts have been kinda boring I miss your tremendous writings. Past few posts are just slightly bit out of track! come on! 907497

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *