Ngec hetimi rreth financimit të disa portaleve “parazgjedhore”

Policia ende po heton kompanitë që Prokuroria e Krimit të Organizuar dyshon se kanë hapur qëllimisht portale interneti para zgjedhjeve të 15 korrikut. Një muaj pasi hetimi u njoftua zyrtarisht për publikun, Ministria e Brendshme vazhdon të mbledhë prova përse kompanitë kanë hapur portale në Internet, pa impresum, pa seli të faqes, dhe pa një listë çmimesh për reklamat politike të paguara. Dyshimi i policisë është se partitë janë reklamuar në portale me numër të ulët lexuesish. Als

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *