482 fëmijë dhe 77 punonjës në izolim, Shahpaska: Situata në kopshte është nën kontroll, nuk jemi duke menduar për mbylljen e tyre

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jagoda Shahpaska thekson se situata në kopshte është e mirë dhe nën kontroll.

Ajo shton se nuk po mendojnë për mbylljen e tyre, përcjell TV21.

Gjegjësisht, nga fillimi i pandemisë deri në javën e kaluar, ka 26 fëmijë dhe 83 punonjës të infektuar, dhe në javën e fundit janë regjistruar edhe 9 fëmijë dhe 40 punonjës.

Aktualisht 482 fëmijë dhe 77 të rritur janë në izolim.

Të gjithë kanë pasqyrë të mirë klinike përveç një fëmije dhe një edukatori.

Kapaciteti i kopshteve është 20,718, dhe për momentin janë të  regjistruar 10,700 fëmijë. tv21/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “482 fëmijë dhe 77 punonjës në izolim, Shahpaska: Situata në kopshte është nën kontroll, nuk jemi duke menduar për mbylljen e tyre

  • 06/28/2021 at 15:30
    Permalink

    Aw, this was a very good post. Taking the time and actual effort to create a very good article… but what can I say… I hesitate
    a whole lot and never manage to get nearly anything done.

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *