Derivatet përsëri pësojnë ulje në Maqedoninë e Veriut

Komisioni Rregullator i Energjisë ka marrë një vendim të ri për çmimet me pakicë të karburanteve në vendin tonë, i cili çon në një ulje të re të çmimeve të benzinës

Sipas vendimit të ri të Komisionit Rregullator të Energjisë, çmimet me pakicë të derivateve të naftës në vendin tonë po përjetojnë një rënie të re, këtë herë me një mesatare prej 0.39 përqind krahasuar me çmimet me pakicë të karburanteve që ishin vendosur javën e kaluar. Sipas kësaj, nga sonte në mesnatë do të kemi një ulje të re të çmimeve të benzinës.

Sipas metodologjisë së çmimeve, çmimi me pakicë i benzinës Eurosuper BS-95 dhe Eurosuper BS-98 përsëri ulet me gjysmë denari. Nga ana tjetër, çmimi me pakicë i Eurodiesel përsëri mbetet i pandryshuar si javën e kaluar.

Kështu, nga sonte në mesnatë një litër Eurosuper BS-95 do të shitet me një çmim prej 58,50 denarë, ndërsa Eurosuper BS-98 do të shitet me një çmim prej 60,50 denarë për litër karburant. Çmimi për litër Eurodiesel mbetet 50,50 denarë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *