Hapet spitali Covid 3/ Do trajtohen të sëmurët në gjendje më të lehtë

Spitali Covid 3 ndodhet brenda ambienteve te QSUT, rrugës qe te çon tek Urgjenca duke u kthyer ne te majte ne ambientet e ish kirurgjive.

Spitali Covid 3 ka 150 shtretër te cilët kane pajisje oksigjeni.

“Ne të dyja strukturat Covid kemi 40-50 shtretër të lirë. Por duke parë trendin e rasteve në rritje mendojmë brenda javës të hapim edhe Covid 3. Ndërkohë që kemi dhe Covid 4 me rreth 100 shtretër i cili dhe ai është gati. Doktorët dhe infermierët janë gati për të filluar në çdo moment që do të jetë e nevojshme”.

Ne Covid 3 do te ketë edhe shërbim reanimacioni për ata qe janë ne gjendje te rende shëndetësore por do shërbeje edhe për pacientet e covid 1 dhe covid 2 qe presin për tu negativizuar.

Ky spital do te drejtohet nga prof dr. Arjan Harxhi Spitalin Covid 3 e vizitoi kryeministri Rama i cili pa nga afër kushtet ku do te trajtohen pacientet me covid numri i te cilëve pritet te rritet ne. Tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *