15 viktima, 628 të infektuar me Covid-19 dhe 531 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 2236 testime të realizuara, 628 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Shkup-353, Kumanovë-33, Shtip-13, Prilep-26, Tetovë-33, Strugë-11, Veles-34, Manastir-28, Ohër-17, Kavadarc-7, Gostivar-7, Strumicë-20, Kriva Pallankë-6, Radovish-2, Probishtip-3, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-2, Berovë-2, Vinicë-1, Dellçevë-4, Sveti Nikollë-6, Kërçovë-6, Resnjë-1 dhe Negotinë-2.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

5 thoughts on “15 viktima, 628 të infektuar me Covid-19 dhe 531 të shëruar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *