Afrikë, shkon në mbi 1,7 milionë numri i të infektuarve me COVID-19

Numri i i të infektuarve me koronavirusi në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 1 milion e 738 mijë.

Kanë rezultuar pozitiv me virusin në mbarë kontinentin, sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon të dhënat mbi pandeminë.

Ndërkaq, numri i të vdekurve si pasojë e pandemisë ka arritur në 41.672.

Shifra më e lartë e viktimave është regjistruar në Afrikën e Jugut me 19.008 të vdekur, pasuar nga Egjipti me 6.211 dhe Maroku me 3.373.

Deri më tani, 1.421.870 persona të infektuar janë shëruar. Tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Afrikë, shkon në mbi 1,7 milionë numri i të infektuarve me COVID-19

 • 09/16/2021 at 09:13
  Permalink

  I know this if off topic but I’m looking into starting my own weblog and was wondering what all is
  required to get setup? I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
  I’m not very web smart so I’m not 100% certain. Any suggestions or advice would be greatly appreciated.

  Thanks

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *