Jani Makraduli drejtor në Postat e Maqedonisë, Zhernovski në NP për Infrastrukturë Hekurudhore?

TV21 mëson se ish kryetari i Komunës Qendër, dhe ish zëvendësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Andrej Zhernovski, do të jetë drejtori i NP Hekurudhat e Maqedonisë. Për momentin me këtë drejtori udhëheq Festim Halili nga rradhët e BDI-së.

Një tjetër zëvendësministër nga qeveria e mëparshme do të jetë drejtor në Ndërmarrje Publike. Bëhet fjalë për Jani Makradulin, i cili ishte Zëvendës Ministër i Mjedisit dhe ish Nënkryetari i Kuvendit, i cili tash do të drejtojë Postat e Maqedonisë. E ndërsa drejtori aktual postave Ejup Rustemi, do të menaxhojë me Rrugët e shtetërore.

TV21 mëson se ish kryetari i Komunës Qendër, dhe ish zëvendësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Andrej Zhernovski, do të jetë drejtori i Drejtorisë së Hekurudhave. Për momentin me këtë drejtori udhëheq Festim Halili nga rradhët e BDI-së.

Një tjetër zëvendësministër nga qeveria e mëparshme do të jetë drejtor në Ndërmarrje Publike. Bëhet fjalë për Jani Makradulin, i cili ishte zëvendës ministër i Mjedisit dhe ish nënkryetar i Kuvendit, i cili tash do të drejtojë Postat e Maqedonisë. E ndërsa drejtori aktual postave Ejup Rustemi, do të menaxhojë me Rrugët e shtetërore.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “Jani Makraduli drejtor në Postat e Maqedonisë, Zhernovski në NP për Infrastrukturë Hekurudhore?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *