Mundësia për mbylljen e kufijve, Prishtina shqyrton masa të reja kundër Kovid-19

Ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Armend Zemaj deklaroi se autoritetet kompetente në vend po i shqyrtojnë të gjitha opsionet për ballafaqim me valën e re të pandemisë Kovid-19, përfshirë kthimin e masave më kufizuese që ishin në fuqi në një periudhë të caktuar nga ballafaqimin me infeksionin, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Zemaj në një intervistë për portalin “Arbëresh.info” tha se ndër masat në shqyrtim për shkak të numrit në rritje të të infektuarve me koronavirusin e ri janë mbyllja e kufijve dhe kufizimi i lëvizjes në vendet që janë të prekura më shumë nga Kovid-19.

Masat e tilla si mbyllja e kufijve, kthimi i personelit shëndetësor në pikat kufitare, kufizimi i numrit të pjesëmarrësve në ngjarje të ndryshme, kufizimi i lëvizjes në zonat më të prekura, si dhe disa masa të tjera, janë duke u shqyrtuar dhe do të veprohet sipas situatës epidemiologjike në vend”, tha Zemaj. Tv21/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Mundësia për mbylljen e kufijve, Prishtina shqyrton masa të reja kundër Kovid-19

 • 09/13/2021 at 17:50
  Permalink

  hi!,I lve your writing so much! percentage we communicate more approximately your post onn AOL?
  I require an expert in this area to unravel my problem. Mayy
  be that is you! Having a look ahead to peer you.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *