VMRO DPMNE përsëri nesër në protestë, propozon për shkak të ajrit të ndotur, gratë shtatëzëna dhe të sëmurët kronik të lirohen nga puna

Qeveria e LSDM-së vazhdon me politikën e saj të papërgjegjshme në lidhje me çështjen më delikate – ajrin e ndotur.

Ajri i ndotur edhe gjatë pandemisë vret dhe qeveria thotë se është thjesht mjegull.

Për shkak të paaftësisë së qeverisë së udhëhequr nga Zaev, jeta e qytetarëve është në rrezik.

VMRO-DPMNE apelon për shkak të ndotjes së lartë të ajrit, paralelisht me pandeminë e KOVID-19, gratë shtatzëna dhe të sëmurët kronikë të lirohen nga puna, si në sektorin privat ashtu edhe në atë publik.

Në vend të politizimit nga kjo qeveri e paaftë, nevojiten vendime.

VMRO-DPMNE do të protestojë nesër në Shkup dhe katër qytete të tjera.

VMRO-DPMNE u bën thirrje të gjithë qytetarëve nesër, 29 Tetor 2020, nga ora 19:00 të protestojnë para Qeverisë së Republikës së Maqedonisë. Protestat do të mbahen gjithashtu në Manastir, Strumicë, Tetovë dhe Kumanovë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

103 thoughts on “VMRO DPMNE përsëri nesër në protestë, propozon për shkak të ajrit të ndotur, gratë shtatëzëna dhe të sëmurët kronik të lirohen nga puna

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *