Filloi seanca e Këshillit të Sigurisë do të debatohet për gjendjen aktuale me Kovid-19

Filloi seanca e Këshillit të Sigurisë të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Vila Vodno, në të cilën do të diskutohet për gjendjen aktuale në vend të shkaktuara nga Kovid-19, si dhe për masat dhe aktivitetet e institucioneve përkatëse.

Në mbledhje siç njoftojnë nga kabineti i presidentit, përskaj anëtarëve të rregullt të Këshillit, me ftesë të presidentit Pendarovski merr pjesë edhe ministri i shëndetësisë Venko Filipçe. Als/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *