RMV/862 të infektuar dhe 14 vdekje nga kovid19

Në 24 orët e fundit janë kryer 2699 teste, dhe 862 raste të reja të kovid-19 janë regjistruar në:
– Shkup 390
– Kumanovë 22
– Shtip 28
– Prilep 55
– Tetovë 48
– Struga 9
– Veles 53
– Manastir 31
– Ohër 18
– Kavadarci 24
– Gostivar 18
– Gjevgjeli 12
– Strumica 27
– Kriva Palanka 10
– Radovish 7
– Krushevë 2
– Kochani 25
– Probistip 12
– Demir Hisar 4
Makedonski Brod 1
– Pehçevo 3
– Berovë 3
– Valandovo 6
– Vinica 9
– Dellçevë 5
– Kratovo 6
– Sveti Nikole 6
– Kërçovë 17
– Resen 3
– Negotinë 8

14 persona vdiqën, pesë pacientë nga Shkupi (35, 82, 62, 90 dhe 77), një nga Prilep (54), një nga Tetova (88), një nga Struga (66), një pacient nga Velesi (78), një nga Manastiri (76), dy pacientë nga Strumica (63 dhe 68), një nga Radovish (66) dhe një pacient nga Resnja (83).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 223 pacientë të rikuperuar nga:

-Shkup 75
-Kumanovo 9
-Stip 10
-Prilep 16
-Tetovo 27
-Veles 6
-Bitola 13
-Kavadarci 6
-Gostivar 5
-Gevgelija 14
-Strumica 14
-Radovish 6
-Kochani 7
-Demir Hisar 2
-Berovo 3
-Pehçevë 1
-Kratovo 1
-Sveti Nikole 2
-Kërçovë 4
-Rishërim 1
-Negotino 1

Deri më tani, një total prej 243,357 testeve të Covid-19 janë kryer në vend.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 29558, numri i pacientëve të kuruar është 19994, numri i vdekjeve është 977, dhe numri i rasteve aktive është 8587.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *