Maqedonia e Veriut afër 1000 të infektuar nga Covid19

934 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, që është dhe shifra më e lartë e regjistruar deri më tani që nga shpallja e pandemisë. I lartë është edhe numri i të shëruarve. Gjithsej 454 persona e kanë fituar betejën me virusin Korona, ndërsa në 24 orët e fundit 5 persona kanë ndërruar jetë. Janë kryer gjithsej 2 748 teste, edhe ky një tjetër rekord për sa i përket testimeve.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

36 thoughts on “Maqedonia e Veriut afër 1000 të infektuar nga Covid19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *