Raportohet për viktima/ Situatë kaotike në Turqi, njerëz të tmerruar dhe ndërtesa të shembura (pamje)

Në Turqi tërmeti i cili raportohet nga mediat atje me magnitudë 6.6 ka lënë pas dëme të mëdha. Njerëz që bërtasin të tmerruar dhe ndërtesa të shumta, ndërsa flitet dhe për viktima, por ende nuk është e konfirmuar, janë pamjet që janë shpërndarë masivisht në rrjetet sociale.

Ministri turk Soylu bëri një deklaratë në llogarinë e tij në Twitter në lidhje me tërmetin me madhësi 6.6 në Izmir.

Soylu tha, “Deri më tani, ka pasur raporte të shkatërrimit të 6 ndërtesave në Izmir Bornova dhe Bayraklı si dhe humbje jetësh në Uşak, Denizli, Manisa, Balikesir, Aydın dhe Muğla, ekipet tona vazhdojnë shqyrtimin dhe ndërhyrjen e tyre në “Shërohuni shpejt,” tha ai.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

25 thoughts on “Raportohet për viktima/ Situatë kaotike në Turqi, njerëz të tmerruar dhe ndërtesa të shembura (pamje)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *