Tërmeti/ 6 të plagosur në Greqi, ishulli Samos goditet cunami

Të dhënat e para nga Greqia raportojnë për 6 të plagosur në ishullin Samos nga tërmeti ndërsa raportohet edhe për cunami në ishullin Samos, po ashtu edhe në Turqi.

Tërmeti i rënë pak më parë në brigjet e Turqisë ka shkaktuar dëmë të mëdha në ndërtesa, ndërsa disa raportohet se janë rrëzuar.

Pamjet më poshtë vijnë nga Turqia dhe Greqia.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

66 thoughts on “Tërmeti/ 6 të plagosur në Greqi, ishulli Samos goditet cunami

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *