1085 të infektuar dhe 12 vdekje në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit, u kryen 3294 teste dhe 1085 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në:

-Shkup 447
-Kumanovo 69
-Derbar 9
-Stip 39
-Prilep 60
-Tetovo 62
-Struga 14
-Veles 50
-Bitola 28
-Orid 18
-Kavadarci 20
-Gostivar 35
Gjevgjeli 29
-Strumica 80
-Kriva Palanka 10
-Radovish 9
-Krushevo 3
-Kochani 13
-Probishtip 10
-Demir Hisar 2
-Anija Maqedonase 1
-Berovo 2
-Valandovo 6
-Vinica 4
-Delçevo 10
-Kratovo 4
-Sveti Nikole 5
-Kërçovë 30
-Rishirimi 4
-Negotino 12

12 persona vdiqën, tre pacientë nga Shkupi (67, 68 dhe 52), një nga Kumanova (27), tre nga Prilep (81, 82 dhe 49), dy pacientë nga Tetova (87 dhe 77), një nga Manastiri (84) ), një nga Kavadarci (67) dhe një pacient nga Gostivari (65). Të gjithë vdiqën në spital.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 283 pacientë të kuruar nga:

-Shkup 142
-Kumanovo 8
-Stip 7
-Prilep 11
-Tetovo 21
-Veles 6
-Bitola 13
-Kavadarci 18
-Gostivar 6
-Gevgelija 9
-Strumica 11
-Kriva Palanka 1
-Radovish 1
-Krushevo 1
-Kochani 7
-Probishtip 1
-Berovo 1
-Valandovo 2
-Vinica 1
-Sveti Nikole 1
-Kërçovë 10
-Negotino 5

Deri më tani, një total prej 249,399 testeve të Covid-19 janë kryer në vend.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 31572, numri i pacientëve të rikuperuar është 20731, numri i vdekjeve është 994 dhe numri i rasteve aktive është 9847.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *