Përfundon izolimi për Cristiano Ronaldon, del negativ në tamponin e fundit

Teksa qëndroi për 19 ditë me radhë i izoluar për shkak se ishte prekur nga koronavirusi, lajme të mira vijnë nga Cristiano Ronaldo.

Në tamponin e fundit futbollisti i Juventusi ka rezultuar negativ. Ylli i Juventusit ishte prekur me Covid-19 teksa ishte në tur me Kombëtaren e Portugalisë në 13 tetor, ndërsa humbi disa ndeshje të rëndësishme të Zonjës së Vjetër, përfshirë edhe atë me Barcelonën.

Klubi sot ka njoftuar që Ronaldo ka rezultuar negativ dhe është gati të kthehet në stërvitje, pasi ai gjatë gjithë kohës ka qenë asimptomatik.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *