DR RAMADANI: NJE KIRURG SI FILIPCE NE KOHE PANDEMIE NUK ESHTEI PERSHTATSHEM PER TA DREJTUAR SHENDETSINE

Nje KIRURG ne kohe pandemie asnjehere sdo te ishte i pershtatshem per minister te shendetsise ne kohe Pandemie. Sepse NJOHURITE E KIRURGEVE NE TRAJTIM TE SEMUNDJEVE QE DUAN MJEKIM KONSERVATIV JANE TEPER TE KUFIZUARA . ANDAJ NJE KIRURG NUK ESHTE I PERSHTATSHEM PER TE DREJTUAR SHENDETSINE NE KOHE PANDEMIE.

AS nje MENAXHER NUK DO TE ISHTE PERSHTATSHEM SEPSE AI DO TE NDIQTE VETEM RREGULLAT ASGJE ME TEPER SE NUK E KUPTON PROBLEMATIKEN.

Ato qe bejne mjeksi konservative si :interniste, infeksioniste, neurologe nuk i dijne te bejne kirurgji, por edhe kirurget pak e njohin mjeksine konservative. As mjeket e laboratoreve si virusolog dhe mikrobiolog nuk i njohin mire, SEPSE KLINICISTET PERBALLEN ME SEMUNDJET E SIDOMOS ME PNEUMONITE PRANDAJ JANE ME TE PERSHTATSHEM PER TE MENAXHUAR COVIDIN 19

MINISTRINE E SHENDETSISE NE KOHE PANDEMIE DUHET TA DREJTOJE NJE MJEK QE KA PERGADITJE EDHE PERVOJA TE GJATE KLINIKE POR EDHE PERGADITJE SHKENCORE TE LARTE:
NE MENYRE QE DO TE MENAXHONTE ME MIRE DUKE PASUR RRETH VETES EDHE KESHILLTARE TE MIRE , MJEK ME PERVOJE TE GJATE KLINIKE POR EDHE MJEKIMI INTENSIV DUHET TE KETE STANDARDE TE LARTA DHE TE UDHEHIQET NGA EKSPERT TE MJEKSISE INTENSIVE.

Ne kete menyre MORTALITETI DO TE ISHTE ME I ULTE

Shkrimi është marr nga facebook i dr Ramadanit, dhe është publikur ashtu siç është /mkalb/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *