Kryeministri Hoti: Situatën me Covid-19 e kemi nën kontroll

Rastet ditore me Covid-19 tashmë kanë arritur mbi 500. Megjithatë, kryeministri Avdullah Hoti vlerëson se situata me pandeminë e kanë ende nën kontroll.

Përmes një statusi në Facebook, Hoti ka thënë se numri i testimeve për COVID-19 po rritet, sikurse po rritet edhe numri i rasteve, ndërsa institucionet tona po e bëjnë të pamundurën që ta mbajnë nën kontroll këtë situatë, sidomos stafi shëndetësor, prandaj ka kërkuar që edhe qytetarët ta japin ndihmën duke respektuar rekomandimet shëndetësore.

Statusi i tij i plotë:

Të gjithë duhet të bëjmë pjesën tonë! Vetëm duke mbajtur maskën dhe duke ruajtur distancën, mund ta fusim nën kontroll këtë valë të dytë të #COVID19 dhe ta mundim virusin.

Numri i testimeve për COVID-19 po rritet, sikurse po rritet edhe numri i rasteve. Ne vazhdojmë ta kemi situatën nën kontroll dhe kemi shumë më pak të infektuar në krahasim me rajonin dhe Evropën. Institucionet tona po e bëjnë të pamundurën që ta mbajnë nën kontroll këtë situatë, sidomos stafi shëndetësor, prandaj t’i ndihmojmë ata. Ta bëjmë këtë për shëndetin tonë, të familjes dhe të afërmve tanë. Ta bëjmë për mirëqenien tonë. Trajektores së kuqe që ka filluar të ngrihet, mund t’ia ndalim hovin vetëm duke i respektuar masat për parandalim të përhapjes së virusit.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

5 thoughts on “Kryeministri Hoti: Situatën me Covid-19 e kemi nën kontroll

 • 04/16/2021 at 14:22
  Permalink

  Together with the whole thing which seems to be developing inside this specific subject matter, your viewpoints happen to be quite stimulating. Having said that, I am sorry, because I do not subscribe to your whole idea, all be it exhilarating none the less. It seems to everybody that your comments are generally not totally justified and in actuality you are generally yourself not even fully convinced of the point. In any event I did enjoy looking at it.

  Reply
 • 02/02/2021 at 04:38
  Permalink

  Right here is the perfect blog for anyone who would like to find out about this
  topic. You know so much its almost hard to argue with you (not
  that I personally would want to…HaHa). You certainly put a
  new spin on a subject that has been discussed for years.
  Great stuff, just wonderful!

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *