Përmes platformës Viber mund të bëni edhe pagesa

Nga viti 2021, përdoruesit e Viber do të mund të përdorin këtë platformë për të blerë mallra dhe shërbime, duke paguar përmes platformave “Google Pay” dhe “Apple Pay”.

Rakuten Viber, pronar i një prej aplikacioneve kryesore globale për komunikim të thjeshtë dhe falas, feston një dekadë të biznesit të suksesshëm me njoftimin se duke prezantuar funksionin e pagesës me chatbots, përveç veçorive ekzistuese të mesazheve, ajo hyn në fushën e teknologjive financiare. Tani e tutje, përdoruesit e Viber do të mund të përdorin këtë platformë për të blerë mallra dhe shërbime, duke paguar përmes Google Pay dhe platformës Apple Pay.

Ukraina është zgjedhur të bëhet vendi i parë që aktivizon këtë funksion, ndërsa zbatimi në vendet e tjera është planifikuar për vitin 2021. Bankarstvomk/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

26 thoughts on “Përmes platformës Viber mund të bëni edhe pagesa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *