Trump kundër Biden/ FOX News publikon sondazhin, shihni për kë kanë votuar amerikanët

Sondazhi i fundit i kryer nga Fox News, tregon se votuesit amerikanë e kanë humbur besimin e tyre ndaj presidenti Donald Trump.

Sipas sondazhit, vetëm 36% e personave të pyetur mendojnë se ekonomia është në gjendje të mirë. Ndërsa në lidhje me koronavirusin, 51% e përsonave mendojnë së është jashtë kontrollit.

Menaxhimi i situatës aktuale me pandeminë botërore i ka humbur shumë pikë presidentit në fushatën elektorale dhe votuesit mendojnë se kanditati Joe Biden do kryente një punë më të mirë.

Gjithashtu, 56% e amerikanëve mendojnë se Biden është një njëri më i besueshëm dhe më i ndershëm sesa Trump.

Vetëm 47% e 1,246 personave që morën pjesë në sondazh mendojnë se Trump do të vazhdojë të mbajë postin e tij si president. Balkanweb/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

100 thoughts on “Trump kundër Biden/ FOX News publikon sondazhin, shihni për kë kanë votuar amerikanët

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *