Covid19/Greqia mbyllë objektet hotelierike, kafenet, teatrot, fitnes qendrat…

Rajonet që janë në të ashtuquajturat Zona e kuqe, dhe në të gjithë vendin hyn në fuqi ndalimi i lëvizjes, dmth. Shtetrrethimi nga mesnata deri në orën 5 të mëngjesit.

Në Greqi, 74 rajonet janë të ndara në dy zona: zona a-e verdhë dhe zona b-e kuqe.

Në të parën, e cila është “nën vëzhgim” janë 47 rajone, dhe 27 të tjerët janë me të kuqe, dmth “në rrezik të rritur”, midis të cilave është pothuajse e gjithë Greqia veriore dhe Athina.

Masat që do të zbatohen për të gjithë vendin janë: maskë e detyrueshme si brenda ashtu edhe jashtë; shtetrrethimi nga mesnata në 5 të mëngjesit; e detyrueshme të paktën 50 për qind e punës nga shtëpia në sektorin publik dhe privat; leksione të detyrueshme në internet për studentët dhe ndalim i tubimeve. kanal5/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *