Covid19/Greqia mbyllë objektet hotelierike, kafenet, teatrot, fitnes qendrat…

Rajonet që janë në të ashtuquajturat Zona e kuqe, dhe në të gjithë vendin hyn në fuqi ndalimi i lëvizjes, dmth. Shtetrrethimi nga mesnata deri në orën 5 të mëngjesit.

Në Greqi, 74 rajonet janë të ndara në dy zona: zona a-e verdhë dhe zona b-e kuqe.

Në të parën, e cila është “nën vëzhgim” janë 47 rajone, dhe 27 të tjerët janë me të kuqe, dmth “në rrezik të rritur”, midis të cilave është pothuajse e gjithë Greqia veriore dhe Athina.

Masat që do të zbatohen për të gjithë vendin janë: maskë e detyrueshme si brenda ashtu edhe jashtë; shtetrrethimi nga mesnata në 5 të mëngjesit; e detyrueshme të paktën 50 për qind e punës nga shtëpia në sektorin publik dhe privat; leksione të detyrueshme në internet për studentët dhe ndalim i tubimeve. kanal5/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

7 thoughts on “Covid19/Greqia mbyllë objektet hotelierike, kafenet, teatrot, fitnes qendrat…

 • 08/12/2021 at 11:27
  Permalink

  You really make it seem so easy with your presentation but I find
  this matter to be actually something that I think I
  would never understand. It seems too complex and extremely broad for me.
  I am looking forward for your next post, I will try to
  get the hang of it!

  Reply
 • 08/09/2021 at 23:00
  Permalink

  Pretty component of content. I simply stumbled upon your website and in accession capital to say that I
  acquire actually loved account your blog posts.
  Any way I’ll be subscribing to your augment and even I fulfillment you get entry to consistently quickly.

  Reply
 • 08/01/2021 at 15:48
  Permalink

  Hi just wanted to give you a brief heads up and let you know a few of the images aren’t loading properly. I’m not sure why but I think its a linking issue. I’ve tried it in two different browsers and both show the same outcome.

  Reply
 • 07/25/2021 at 16:08
  Permalink

  My spouse and I absolutely love your blog and find the majority of your post’s to be just what I’m looking for.
  Does one offer guest writers to write content for
  you personally? I wouldn’t mind publishing a post or elaborating on most of the
  subjects you write about here. Again, awesome website!

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *